Zvýšení objemu svalové hmoty detoxikací

Z fyziologického hlediska se zvyšování objemu svalové hmoty může dosáhnout dvěma způsoby, a to: buď zvětšením velikosti svalových buněk- takzvaně hypertrofií, nebo zvyšováním počtu buněk- tzv. hyperplazií.

Zvýšení objemu svalové hmoty detoxikací

 

Ať si vybereme kterýkoliv z těchto způsobů, měli bychom si být vědomi skutečnosti, že skutečně dobré výsledky můžeme dosáhnout jen tehdy, pokud zvýšení objemu svalové hmoty podpoříme detoxikací.

Stravování zaměřené specificky na zvýšení svalové hmoty je alespoň tak důležité, jako pravidelné cvičení. Neodmyslitelnou součástí tohoto procesu je i pravidelná konzumace proteinů složených z aminokyselin, jelikož právě oni jsou zodpovědné za správné fungování svalstva a jeho růst. Vypracované, objemné svalstvo není jen výsledkem vícehodinové tréninku. Když se jedná o stravování, ti, kteří by chtěli dosáhnout větší svalstvo, hlavně kulturisté zvyšují v prvně přísun proteinů, uhlohydrátů a určitých druhů tuků. Velmi důležité jsou z tohoto hlediska kombinace, např. k tomu, aby se po cvičení vstřebávaly proteiny do organismu efektivně, potřebují inzulínovou stimulaci: tento proces podmiňují takové složky, které se rozkládají pomalu, takové jsou např. uhlohydráty či med.

Dávejme si pozor na bílkoviny

Za zvýšení svalové hmoty jsou zodpovědné mimo jiné proteiny skládající se z esenciálních a neesenciálních mastných kyselin. Zatímco dvanáct neesenciálních mastných kyselin produkují jiné mastné kyseliny čerpajícím se do organismu, osm esenciálních mastných kyselin si organizmus nedokáže vyprodukovat sám v dostatečném množství, proto je jejich přísun třeba řešit zvnějšku prostřednictvím různých potravinových doplňků. Přehnaná konzumace proteinů (denní doporučená dávka je 0,75 / 1 g / den, v případě sportovců to může být i 1,4 g) se nedoporučuje, protože bílkoviny ve velkém množství mohou poškozovat játra a ledviny. Ještě nebezpečnější mohou být anabolické steroidy nebo jejich deriváty, které jsou oblíbené v kruhu kulturistů, a to zejména tehdy, pokud obsahují efedrin nebo podobné chemické složky.

Pomůže Vám detoxikace

Často se stává, že očekávaný nárůst objemu svalové hmoty nedochází ani přes odborně naplánovanému, pravidelnému tréninku a správnému stravování. Důvodem  je v převážné většině případů překyselení, které ztěžuje vyplavování jedovatých látek z organismu, těch se proto organismus zbavuje jen částečně. Nahromaděné toxiny a přemnožené škodlivé bakterie v trávicím systému, resp. kvasinky zabraňují živinám potřebným pro zvyšování svalstva efektivně se vstřebávat. V takovém případě je nejlepším řešením komplexní detoxikace, především očista střeva, jelikož po uskutečnění kúry se významně zvýší efektivita aktivit zaměřených na zvýšení objemu svalové hmoty.

Léčba Parkinsonovy nemoci | Střevní flóra | Střevní bakterie 2

Narušení rovnováhy střevní flóry, která je součástí trávícího systému, zvýšení nebo snížení množství střevních bakterií může přímo souviset s početným množstvím onemocnění neurologického původu. Jedním z nich je Parkinsonova nemoc. Podle nejnovějších výzkumů je za vznik tohoto onemocnění resp. její závažnost zodpovědný i stav střevní flóry.   Parkinsonova nemoc je stále rozšířenějš...
Čtěte dále

Léčba aftů | Typy aftů a prevence jejich vzniku 1

Člověk, který ještě netrpěl kvůli aftům lze považovat za šťastlivce. Tohoto nepříjemného vředu vznikajícího v ústech je zbavit se natrvalo skoro až nemožné.     Afty jsou jedním z nejčastějších onemocnění ústní dutiny. Podle některých výzkumů se týká alespoň dvaceti procent populace již v dětství, podle jiných výzkumů se jedná až o šedesát procent populace. Jejich název pochází ...
Čtěte dále

Řasa spirulina – super potravina 1

Řasa spirulina je jednou z nejkoncentrovanějších bílkovinných bomb na světě, která obsahuje všechny esenciální aminokyseliny potřebné pro lidský organismus. Navíc bílkoviny, které obsahuje, jsou lehce stravitelné také v syrovém stavu, protože se dokážou vstřebat téměř úplně. Je mimořádně bohatá na vitamíny A, B, D a K, dále je zdrojem železa a kyseliny gama-linolenové, má přízn...
Čtěte dále