Zvýšení objemu svalové hmoty detoxikací

Z fyziologického hlediska se zvyšování objemu svalové hmoty může dosáhnout dvěma způsoby, a to: buď zvětšením velikosti svalových buněk- takzvaně hypertrofií, nebo zvyšováním počtu buněk- tzv. hyperplazií.

Zvýšení objemu svalové hmoty detoxikací

 

Ať si vybereme kterýkoliv z těchto způsobů, měli bychom si být vědomi skutečnosti, že skutečně dobré výsledky můžeme dosáhnout jen tehdy, pokud zvýšení objemu svalové hmoty podpoříme detoxikací.

Stravování zaměřené specificky na zvýšení svalové hmoty je alespoň tak důležité, jako pravidelné cvičení. Neodmyslitelnou součástí tohoto procesu je i pravidelná konzumace proteinů složených z aminokyselin, jelikož právě oni jsou zodpovědné za správné fungování svalstva a jeho růst. Vypracované, objemné svalstvo není jen výsledkem vícehodinové tréninku. Když se jedná o stravování, ti, kteří by chtěli dosáhnout větší svalstvo, hlavně kulturisté zvyšují v prvně přísun proteinů, uhlohydrátů a určitých druhů tuků. Velmi důležité jsou z tohoto hlediska kombinace, např. k tomu, aby se po cvičení vstřebávaly proteiny do organismu efektivně, potřebují inzulínovou stimulaci: tento proces podmiňují takové složky, které se rozkládají pomalu, takové jsou např. uhlohydráty či med.

Dávejme si pozor na bílkoviny

Za zvýšení svalové hmoty jsou zodpovědné mimo jiné proteiny skládající se z esenciálních a neesenciálních mastných kyselin. Zatímco dvanáct neesenciálních mastných kyselin produkují jiné mastné kyseliny čerpajícím se do organismu, osm esenciálních mastných kyselin si organizmus nedokáže vyprodukovat sám v dostatečném množství, proto je jejich přísun třeba řešit zvnějšku prostřednictvím různých potravinových doplňků. Přehnaná konzumace proteinů (denní doporučená dávka je 0,75 / 1 g / den, v případě sportovců to může být i 1,4 g) se nedoporučuje, protože bílkoviny ve velkém množství mohou poškozovat játra a ledviny. Ještě nebezpečnější mohou být anabolické steroidy nebo jejich deriváty, které jsou oblíbené v kruhu kulturistů, a to zejména tehdy, pokud obsahují efedrin nebo podobné chemické složky.

Pomůže Vám detoxikace

Často se stává, že očekávaný nárůst objemu svalové hmoty nedochází ani přes odborně naplánovanému, pravidelnému tréninku a správnému stravování. Důvodem  je v převážné většině případů překyselení, které ztěžuje vyplavování jedovatých látek z organismu, těch se proto organismus zbavuje jen částečně. Nahromaděné toxiny a přemnožené škodlivé bakterie v trávicím systému, resp. kvasinky zabraňují živinám potřebným pro zvyšování svalstva efektivně se vstřebávat. V takovém případě je nejlepším řešením komplexní detoxikace, především očista střeva, jelikož po uskutečnění kúry se významně zvýší efektivita aktivit zaměřených na zvýšení objemu svalové hmoty.

Srdeční infarkt způsobený geny | Viníci jsou známí 2

í příčinou srdečního infarktu je v rozhodujícím množství případů koronární onemocnění, tj. zúžení koronární cévy způsobené jejím vápenatěním, zapříčiněným usazeninami cholesterolu. Vědci nedávno zjistili, že při vytváření krevních sraženin, které ucpávají cévy, hrají roli i chybné geny. Hlavní vyvolávací příčinou srdečního infarktu je v první řadě ukládání cholesterolu, resp. jiných láte...
Čtěte dále

Léčba Parkinsonovy nemoci | Střevní flóra | Střevní bakterie 2

Narušení rovnováhy střevní flóry, která je součástí trávícího systému, zvýšení nebo snížení množství střevních bakterií může přímo souviset s početným množstvím onemocnění neurologického původu. Jedním z nich je Parkinsonova nemoc. Podle nejnovějších výzkumů je za vznik tohoto onemocnění resp. její závažnost zodpovědný i stav střevní flóry.   Parkinsonova nemoc je stále rozšířenějš...
Čtěte dále

Rakovina slinivky a stanovení diagnózy 2

Revoluční metoda v diagnostice rakoviny slinivky je aplikace smartfónu, která již v raném stádiu varuje před onemocněním. Na selfie (fotografie pořízené telefónem) so speciálnim programem zkoumá oční bílko. Tento program může být vhodný nejen pro detekci rakoviny slinivky, ale také pro detekci onemocnění jater. Léčbu rakoviny slinivky delá extrémně obtížnou to, žeonemocnění je možné rozpoznat...
Čtěte dále