Program na očistu střev

Všichni známe pořekadlo – čistota půl zdraví. Asi by nás nenapadlo, jaká to může být pravda i v případě, že se to týká vnitřní čistoty našeho organismu. Proto se doporučuje užívat program na očistu střeva.

Program na očistu střev

 

 

 

 

 

Když se rozhlídneme v koupelně kterékoliv rodiny, najdeme tam mnoho kosmetických přípravků. Na čištění pokožky a péči o pokožku, ruce, chodidla, tvář a zuby používáme různé přípravky. Zanedbatelné není ani velké množství léků v rodinné domácí lékárničce, hlavně tehdy, když připočítáme i takzvané doplňky výživy a vitamíny a rovněž léčivé přípravky. Část z nich se může stát pro nás zbytečná, pokud absolvujeme proces nazývaný očista střev a zbavíme se značného množství toxických usazenin uložených v tlustém střevě.

Proč je očista střev potřebná?

Byť svému zdraví a správné výživě věnujeme jakkoliv velkou pozornost, v organismu se přece jen za dlouhé roky nahromadí látky, které poškozují zdraví, zabraňují optimálnímu fungování organismu, což se odrazí na našem celkovém stavu.

Tento škodlivý proces vyvíjí svůj vliv na organismus postupně, proto si na něj zvykneme a domníváme se, že nemáme žádné obtíže. Přitom však existuje mnoho příznaků, kterých nás může zbavit právě očista střev.

I když třeba konzumujeme zeleninu a ovoce z vlastní zahrady a jíme maso ze zvířat z vlastního chovu, ani v tom případě nemůžeme mít plnou jistotu, že se do organismu nedostanou žádné škodlivé látky. Škodlivé látky se postupně hromadí a způsobují lehčí nebo výraznější obtíže. Vhodný program na očistu střev tyto příznaky ve výrazné míře zmírní a v mnoha případech také úplně odstraní.

Existuje mnoho zdánlivě neškodných, ale i nepříjemných příznaků, které kúra nazývaná očista střev odstraní. Očista střev nás zbaví nejen nepříjemností, ale pomocí pečlivě naplánované kúry můžeme předejít i vzniku vážnějšího onemocnění.

Kdy je vhodný čas na očistu střev?

Mnoho příznaků poukazuje na to, že nadešel čas, aby se podstoupila očista střev. Když na sobě zpozorujeme byť jen jeden či dva z těchto příznaků, je to dostatečný důvod, aby očista střev přišla na řadu.

V dospělosti jsme téměř všichni přežili různé problémy s trávením. Existují lidé, kteří mívají zácpu, u jiných se projevují časté průjmy, nadýmání, překyselení organismu, nadváha, anebo právě naopak, přehnaná vyhublost. Na tyto poruchy trávicího ústrojí může být řešením vhodně zvolená kúra – očista střev.

Stává se, že se ohlašují takové příznaky, které na první pohled nelze uvádět do souvislosti se stavem tlustého střeva. Takové jsou například změny na pokožce, časté bolení hlavy, únava, anebo obecně špatná nálada. Často i tyto příznaky pomůže odstranit právě očista střev.

V pozadí častých onemocnění, jako je např. rýma nebo influenza, často stojí nahromaděné nánosy v tlustém střevě. Očista střev může být řešením také zde.

Proč je důležité, aby se občas vykonala očista střev?

Za normálních okolností, když strava přechází přes trávicí trakt, živiny se vstřebají a využijí, a toxické usazeniny se z organismu odstraní. Odstranění toxických usazenin ale není dokonalé.

Část toxických usazenin se totiž ukládá na stěně tlustého střeva. Tyto usazeniny nejenže zabraňují vstřebávání užitečných živin, ale škodlivé látky z těchto usazenin se mohou vstřebávat zpět. Podstatou programu „očista střev“ je odstranění usazenin z tlustého střeva.

Odstraňování usazenin z tlustého střeva je důležité také proto, neboť se v nich mohou kolonizovat škodlivé bakterie a paraziti.

Když probíhá očista střev, usazeniny, paraziti a jejich larvy včetně vajíček se uvolní a odstraní z organismu. Organismus se tak zbaví těch látek, které nepříznivě ovlivňují trávení a vstřebávání, anebo organismus otráví. Očista střev napomáhá optimalizaci trávicích procesů, přijaté živiny se efektivněji využijí a tak se ve velké míře zlepší celkový stav člověka.

Jaké nepříjemnosti jsou spojené s procesem „očista střev“?

Při setkání se slovy očista střev si většina lidí představuje střevní výplach v nemocničním prostředí se všemi souvisejícími nepříjemnostmi.

Součástí metody očisty střev mimo nemocničního prostředí je sice také kompletní vyprázdnění střeva, což však není ani zdaleka tak agresivní, jako jsou nemocniční metody. Očista střev se dá velmi jednoduše zařadit do každodenního života.

Během užívání jiných metod očisty střev je potřebné dodržovat speciální dietu, anebo je nutné dokonce hladovět, je potřebné přísně dbát na dodržování předpisů, což může být náročné, často až nepříjemné.

Bohužel, v mnoha případech ani při dodržení předpisů a při snášení nepříjemných vedlejších účinků není očista střev účinná. Nepřinese požadovaný efekt, ani úplnou očistu, ani osvobozující pocit, který má přinést očista střev díky vyčištění celého organismu.

V případě, že už máte zkušenosti s některou z výše jmenovaných nepříjemností, je zřejmé, že jste používali nesprávný produkt, protože očista střev má v optimálním případě probíhat mnohem jednodušeji a bez problémů.

Detoxikační program pro zdravé trávení 150

Úkolem jater je filtrovat a shromažďovat toxické látky v organismu a zároveň je odstraňovat. Občas ale i filtr potřebuje pročistit…           O řadě produktů se traduje, že mají detoxikační účinek. Rozhodně existuje dostatek dostupných produktů, které nám mohou být při detoxikaci užitečné. Ale k tomu, aby detoxikační kúra byla úplná, léčivý čaj nestačí. Z...
Čtěte dále

Co je to Candida? Programem očisty střeva proti Candide! 100

Candida albicans jsou kvasinkové organismy, které patří k užitečným a zdraví prospěšným bakteriím v lidském organismu. V nejvyšším počtu se nacházejí ve střevní flóře, přičemž hrají významnou roli při podpoře trávení. Přemnožení těchto organismů však způsobuje vážné zdravotní problémy, s onemocněními způsobenými Candidou zápasí mnoho lidí. Jednou z možností udržení optimální hladiny těchto organis...
Čtěte dále

Proč je nutný program na očistu střeva? Efektivní čistící program na očistu střeva 100

V současnosti velmi populární očista střeva není žádnou novinkou. Vždyť na světě jsou už několik století známé různé způsoby přirozené očisty střeva. Tradice pokračuje i dnes. Na trhu je mnoho takových přípravků, které splňují podmínku, aby očista střeva byla vykonána bez toxických chemikálií. Očista střeva – pomohou k ní následující informace Existují produkty, které nemají dostatečnou kval...
Čtěte dále