Jak si vybrat čistič střev?

Jak si vybrat čistič střev?

V současnosti velmi populární očista střeva není žádnou novinkou. Vždyť na světě jsou už několik století známé různé způsoby přirozené očisty střeva. Tradice pokračuje i dnes. Na trhu je mnoho takových přípravků, které splňují podmínku, aby očista střeva byla vykonána bez toxických chemikálií.

Očista střeva – pomohou k ní následující informace

Existují produkty, které nemají dostatečnou kvalitu, ale navzdory tomu slibují zákazníkům rychlý účinek. Očista střeva použitím těchto produktů bude pravděpodobně odsouzená za neúspěch. Koupi nekvalitních produktů můžeme předejít, pokud víme přesně, z čeho má být program na očistu střeva složený. Kvůli tomu nabízíme následující důležité informace, abyste si mohli z produktů úspěšně vybrat, takže aby i očista střeva byla dostatečně účinná.

Pohodlný a praktický program

Upřímně – čím je proces očisty střeva náročnější, tím méně je pravděpodobné, že jej dokončíme. Naštěstí očista střeva není tak složitá, jako bychom si možná mysleli. Není potřebné kvůli ní navštěvovat žádný drahý léčebný ústav. Očista střeva nemusí být nutně nepříjemná a není ani složitá. Vyplatí se vybrat takový očistný program, který je už kompletní a připravený jen k použití, tak, abychom nemuseli ztrácet hodně času se sháněním jednotlivých komponentů. Doporučujeme Vám, abyste se snažili získat důkladné informace o různých produktech. Je velmi důležité, abychom kvalitu nikdy neobětovali kvůli nízké ceně produktu, protože očista střeva bez dostatečné kvality nemůže být úspěšná. Očista střeva může přinést patřičné výsledky jen s produkty vynikající kvality.

Přírodní složky

Na proces očisty střeva vyberme takový program, který je 100% přírodní a neobsahuje geneticky modifikované suroviny. Očista střeva nemůže přinést očekávaný úspěch, když do našeho organismu dostaneme potenciálně nebezpečné látky! Je vhodné vybrat takový program na očistu střeva, který už obsahuje léčivé rostliny (jako například jitrocel, aloe vera, zázvor a kurkumu), protože tyto léčivé komponenty se už tradičně používají při různých terapiích i během očisty střeva. Doporučujeme vyhýbat se koupi přípravků obsahujících syntetické složky.

Podpora pohybu střev

Z hlediska zdraví je nesmírně důležitá stálá aktivita střev, ta je totiž základem trávicího procesu. Nevhodná strava a nezdravý životní styl vedou k zácpě, nadýmání, tvorbě střevních plynů, nemluvě o ostatních nepříjemných následcích, které se mohou přihlásit. Toto je potřebné vyřešit pomocí vybraného způsobu očisty střeva. Výše uvedené časté příznaky znamenají víc, než jen obyčejnou nepříjemnost – mohou způsobit vážné zdravotní problémy. Kvalitní program se musí soustředit na zlepšení všeobecného stavu střev a je důležité, aby obsahoval k tomu potřebné přírodní výtažky léčivých rostlin a vláknin. Když během očisty střeva denně konzumujeme vlákninu (kterou zapíjíme dostatečným množstvím vody), směs stravitelné a nestravitelné vlákniny střeva pročistí. Tak se stane stolice pravidelnou, dále se znormalizuje úroveň cholesterolu i inzulínu. Kromě jiného i toto znamená úspěšnost očisty střeva.

Podpora činnosti jater a čištění krve

Každý dobrý program musí obsahovat složku, která má dobrý vliv přímo na játra a na krev. Očista střeva může být úplná jen tímto způsobem. Játra jsou velmi důležitým orgánem, fungují jako primární filtr krve. Játra jsou velmi důležitá pro zachování dobrého zdraví a všeobecný pocit pohody. Vše, co se z konzumované stravy a nápojů dostane do krevního oběhu, prochází přes játra, která rozhodují, co má postoupit dál k ostatním orgánům, anebo ven z organismu. Z toho vyplývá, že očista střeva, fungování jater a podpora čištění krve spolu úzce souvisejí. Játra jsou vlastně centrem detoxikace. V játrech se odehrává několik stovek reakcí kvůli tomu, aby byl organismus ochráněný před vlivem škodlivých chemických látek. Proto očista střeva vyžaduje takový očistný program, který je bezpečný a obsahuje léčivé rostliny, které mají dobrý vliv na játra a zároveň čistí i krev. Jednou z takových složek je výtažek ostropestřce mariánského (jiným jménem silymarín). Řada výzkumů dokázala, že tato bylina má příznivý vliv na játra. Očista střeva se teda musí uskutečnit s takovým přípravkem, který obsahuje výtažek ostropestřce mariánského a pro adekvátní účinek se v produktu nachází v potřebném množství.

V dnešní době je očista střeva velmi populární – a to plným právem – proto si můžeme vybírat ze široké škály produktů. I když to může znít tak, že jsme laťku postavili velmi vysoko, existuje očistná kúra, která splňuje všechny výše uvedené předpoklady, dokonce je může i převyšovat. Proto užíváním tohoto produktu bude očista střeva určitě úspěšná.

Lesklokorka lesklá – dostupný elixír „věčného“ života 1

Lesklokorka lesklá - Ganoderma lucidum – jinak nazývaná reishi anebo ling zhi, se kvůli své hořké chuti nedá konzumovat v syrovém stavu, ale odvar z ní je mimořádně účinný při léčbě a prevenci různých onemocnění. Je to silný antioxidant, který je mimořádně účinný při léčbě rakoviny a poruch autoimunity. Díky své schopnosti čistit krev a játra je vynikajícím detoxikantem. Má i adaptogenní vlastnost...
Čtěte dále

Superzelenina: zdraví na dosah pro každého 1

Můžeme říci, že každá zelenina vhodná pro konzumaci lidí, obsahuje užitečné látky pro organismus. Superzeleninou  označujeme tu, ve které jsou tyto prospěšné látky rozmanité a zastoupené ve výjimečně velkém množství. V našem jídelníčku má být co nejvíce superzeleniny, protože díky ní máme větší šanci vyhnout se onemocněním a můžeme si posílit zdraví. Pokud se řekne superzelenina, mnozí s...
Čtěte dále

Test kúr na očistu střeva: která se vyplatí nejvíce 1

Jaro je obdobím detoxikace. V tomto období mnozí zkoušejí různé kúry na očistu střeva. Naše redakce se rozhodla, že zjistí, která je nejlepší kúra na očistu střeva z hlediska poměru cena - kvalita. Proto jsme vyzkoušeli produkty dostupné na internetu s průměrnou cenou. Kterou kúru na očistu střeva jsem si udělala - ptají se mě mnozí, přičemž odpověď vůbec není jednoduchá, hlavně když vezmeme ...
Čtěte dále