Detoxikační program

Úkolem jater je filtrovat a shromažďovat toxické látky v organismu a zároveň je odstraňovat. Občas ale i filtr potřebuje pročistit…

Detoxikační program

 

 

 

 

O řadě produktů se traduje, že mají detoxikační účinek. Rozhodně existuje dostatek dostupných produktů, které nám mohou být při detoxikaci užitečné. Ale k tomu, aby detoxikační kúra byla úplná, léčivý čaj nestačí. Z organismu je potřebné odstranit nejenom nahromaděné zbytky těžkých kovů a pozůstatky škodlivých látek, ale je nutné nahradit také chybějící živiny, čímž se zároveň posílí imunitní systém. Úplný detoxikační program zahrnuje také očistu střev, která přispívá ke vstřebávání doplněných živin.

Detoxikační kúra – jak začít?

Určitě má řada lidí zkušenosti se stavem, když organismus nefunguje tak, jak by měl. Pro zlepšení stavu organismu mnozí užívají vitamíny, různé doplňky výživy – a přece se požadovaný efekt dostaví jen málokdy.

Výsledkem pak může být zklamání a zlost kvůli zbytečně vynaloženým penězům, a zoufalé hledání dalšího řešení. Problém pravděpodobně netkví v samotné kvalitě vitamínů a doplňků výživy, ale spíše v jejich vstřebávání. Toxické látky nahromaděné během let – případně i za několik desetiletí – zabraňují v tom, aby se užitečné doplňky dostaly do cíle.

Prvním krokem, který detoxikační kúra zajišťuje, je očista střev od usazených toxických látek. Na to, aby se detoxikační látky mohly vstřebat, je potřebné odstranit toxické usazeniny ze stěn střev. Toto samo o sobě je už určitým druhem detoxikační kúry. Běžně se tyto látky z toxických usazenin nacházejí na vnitřní stěně tlustého střeva, které jsou usazované během desetiletí, a tím pádem se dostávají zpět do organismu, který opětovně zatěžují. Zbavit se těchto usazenin je vskutku osvobozující pocit, výrazně zlepší naši pohodu a kvalitu života. To je tedy první krok, který dosahuje úplný detoxikační program.

Jaký postup si vyžaduje detoxikační program?

Prvním krokem – očistou střev – jsme pomohli organismu tak, že jsme odstranili toxické usazeniny a škodlivé bakterie, nashromážděné během dlouhé doby na stěnách střev. Ve většině případů se v průběhu očisty střev z organismu odstraní také paraziti spolu s nakladenými vajíčky, díky čemuž získají prospěšné bakterie větší životní prostor. Na to, aby mohly užitečné bakterie dostatečně osídlit zažívací trakt, musí detoxikační kúra v další fázi podporovat jejich rozmnožování.

Narušení rovnováhy střevní mikroflóry má nepříznivý vliv na trávení a oslabuje také imunitní systém. Přitom pro člověka, který se podrobí detoxikační kúře, je mimořádně důležité, aby se díky zdravému trávení mohly vstřebávat látky neutralizující toxiny. Detoxikační kúra má za cíl zdraví – a pro udržení zdraví je potřebný silný a aktivní imunitní systém. Detoxikační kúra je nevyhnutná rovněž pro obnovení rovnováhy střevní mikroflóry.

Detoxikační kúra – jak zajistit, aby byla komplexní?

Jakmile jsou už dané veškeré podmínky pro dokonalé vstřebávání živin, trávení funguje řádně a také stěny střev jsou čisté. Do organismu se musí dostat takové detoxikační látky, které dokážou zbavit tělo těžkých kovů.

Existuje mnoho způsobů, jakými těžké kovy pronikají do organismu. Například amalgámovými plombami obsahujícími rtuť, výfukovými plyny, nebo chemikáliemi, které používáme v domácnosti. Je v našich možnostech vyhnout se řadě toxických látek – vyloučit kouření, neužívat drogy – ale i navzdory tomu se do organismu dostává značné množství škodlivých látek. To je bohužel nevyhnutný důsledek naší současné civilizace. Detoxikační kúra má za cíl zbavit organismus těchto extrémně škodlivých látek. Detoxikační kúra v dalším kroku zajistí, aby se s její pomocí dostaly do organismu aminokyseliny, antioxidanty, vitamíny – hlavně C a B vitamín, minerální látky – například zinek, selen, hořčík, které podporují játra a jiné orgány při vylučování toxických látek. Tyto dodané látky vážou a deaktivují toxické látky. Tímto krokem se stane detoxikační kúra komplexní.

Kdy můžeme považovat detoxikační program za ukončený?

Organismus používá na odstranění toxických látek zásoby vitamínů, jakož i podstatnou část minerálních látek, které má k dispozici. V době, kdy probíhá detoxikační kúra, se zásoby těchto životně důležitých látek v organismu vyčerpají.

Na to, aby organismus i nadále správně fungoval, potřebujeme vitamíny a minerální látky, proto se detoxikační program ve své poslední fázi postará o jejich náhradu. Lidské tělo nedokáže úplně eliminovat chemické látky, znečištěný vzduch ani stres, čímž se organismus neustále znovu zatěžuje. Znovu a znovu se v našem těle tvoří volné radikály, které je však neustále nutné deaktivovat kvůli tomu, aby náš organismus fungoval optimálně. Když skončí detoxikační kúra, je nevyhnutné plynulé zásobování vitamíny a minerálními látkami proto, aby byl náš imunitní systém schopný neustávajícího boje proti volným radikálům.

Detoxikační kúra by v tomto smyslu měla trvat vlastně celoživotně.

Detoxikační kúra na doma I Jednoduchá a účinná 152

Ti, kteří už jednou zažili pozitivní účinky vysoce kvalitní detoxikační kúry, vědí, proč se vyplatí detoxikovat i několikrát do roku. V tomto článku se budeme snažit najít odpovědi na to, jak detoxikační kúra pomáhá udržet zdraví člověka. Existuje mnoho druhů detoxikačních kúr, společné mají to, že pomáhají odstranit nahromaděné toxiny z organismu. O pravidelnou očistu organismu se musíme postarat...
Čtěte dále

Detoxikační kůra | Proč je dobrá detoxikace? 150

Prostřednictvím detoxikace se z organizmu vylučují nahromaděné jedovaté látky a toxiny, které mají negativný dopady na naše zdraví.         V převážné většině potravin se nacházejí takové přísady, konzervační látky, dochucovadla a umělá barviva, které jsou pro lidský organismus zbytečné, a proto se detoxikace stává mimořádně důležitým úkolem. Přítomnost těch...
Čtěte dále

Kůra na očistu střeva | Domácí očista střeva 50

Čistota – půl života, jak tvrdí pořekadlo, platí hlavně v případě, kdy mluvíme o vnitřní očistě našeho organizmu. Proto se každému doporučuje, aby si z času na čas pročistil střevní systém a osvobodil ho tak od nahromaděných jedovatých látek.   Když se ohlédneme v koupelně, vidíme velké množství kosmetických přípravků. K ošetření kůže, rukou, nohou, vlasů, obličeje nebo čištěn...
Čtěte dále