Jarní detoxikace organismu Vás osvěží

Jaro je pro náš organismus časem opětovného znovuzrození a změn. Příroda kolem nás rozkvétá, udělejme tak i my, protože v zájmu zachování zdraví musí být naše tělo v harmonii s okolním světem resp. přírodou. Není náhodou, že nám toto období nabízí velké množství ovoce a zeleniny: kromě toho, že jsou nejlepšími přirozenými zdroji vitamínů, nám mohou být nápomocné i při jarní detoxikaci zaměřené na osvěžení organismu, protože podporují efektivní fungování jater, ledvin a žaludku.

Jarní detoxikace organismu Vás osvěží

 

 

Bohužel zdravé stravování samo o sobě nestačí - podle možnosti si stále vybírejme potraviny typické pro dané roční období, čas od času si náš organismus vyžaduje i detoxikaci. To platí hlavně pro jarní období, protože během zimy každý z nás konzumuje kalorická jídla, přičemž se v chladném počasí zpomaluje i naše látková výměna, což přispívá k nahromadění toxických látek v organismu. Během detoxikace hrají důležitou roli právě ledviny, játra a žaludek.

Ledviny pročišťují krev

Mezi úkoly ledvin patří kromě jiného pročišťování krve a zbavování krve nahromaděných škodlivých látek. V případě, že ledviny fungují správně, se toxiny vyplavují z organismu jednoduše prostřednictvím moči. V zájmu zajištění řádného fungování ledvin a účinnosti detoxikace snižujme přísun proteinů živočišného původu, soli, chemických sladidel, sycených nápojů, mléčných výrobků, kofeinu a alkoholických nápojů resp. omezme kouření. Konzumujme raději čerstvě odstředěné ovocné šťávy, které můžeme udělat ještě zdravějšími přidáním jarní zeleniny s čistícími účinky, jako jsou např. červená řepa, celer, mrkev, nebo fenykl - mají vysoký obsah vitamínů a jsou výbornými zdroji minerální soli. Můžeme si vařit i čaje na podporu činnosti ledvin, které dále podpoří detoxikační proces. Takovými jsou např. vývary vyhotovené z kopřivy, pampelišky, lopuchu, koňského ocasu, zázvoru či bodláku, které se mohou klidně i kombinovat - budou mít na detoxikaci další pozitivní účinky.

Játra a detoxikace

Během zimy se v našem těle nahromadí velké množství toxických látek, proto není náhodou, že naše játra pracují nejvíce právě v tomto období. Proto je správné, je po náročné práci s příchodem jara co nejlépe odlehčit. Přetížená játra totiž mohou vyvolat mnoho nepříjemných problémů: můžeme se cítit neustále ospalí, unavení nebo podráždění bez příčiny, můžeme být také nedočkaví, toto jsou vlastně typické příznaky jarní únavy. V zájmu rychlejší regenerace jater zatížené během zimy konzumujme co největší množství čerstvé jarní zeleniny a ovoce - podle možností syrové, protože tepelnou úpravou ztrácejí významné množství vitamínů, resp. vyhýbejme se konzumaci mastných a kalorických jídel. Máme pro Vás jednu dobrou radu: vývar připravený z kopřivy a artyčok má silné detoxikační účinky a významně posiluje játra. Přispívá tak k tomu, aby se náš z hlediska detoxikace asi nejdůležitější orgán dostal opět do dobré kondice.

Pomozme svému trávicímu systému

Z hlediska udržení zdraví je velmi důležité, abychom svůj trávicí systém zbavili nahromaděných usazenin a toxinů. Nesprávné stravování, psychické faktory nebo stres mohou mít na fungování našeho žaludku negativní vliv, resp. podporují usazení bakterií nebo virů. Z hlediska regenerace žaludku může mít kromě stravování bohatého na zeleninu pozitivní účinky i každodenní konzumace zeleného čaje, heřmánkového vývaru nebo mentolového čaje. Při zvyšování efektivity detoxikace nám však může pomoci i to, pokud ráno na lačno vypijeme sklenici vlažné vody. Tato sklenice vody může být ještě účinnější, pokud ji budeme pít s citronovou šťávou, ovšem v případě, že trpíte zánětem žaludku nebo vředy vodu raději nedochucujte.

Letní detoxikace | Čerstvá zelenina a ovoce 172

V zájmu zachování našeho zdraví se doporučuje detoxikovat dvakrát do roka: na jaře a na podzim. To se však nedá vždy zrealizovat, proto má velký význam letní detoxikace. V tomto období máme k uskutečnění detoxikační kúry k dispozici snadno dostupnou, detoxikační a střeva čistící čerstvou zeleninu a ovoce. Ať už žijeme jakkoli zdravě, náš organismus potřebuje jednou za čas trochu pomoci zvenku...
Čtěte dále

Detoxikační kůra | Proč je dobrá detoxikace? 158

Prostřednictvím detoxikace se z organizmu vylučují nahromaděné jedovaté látky a toxiny, které mají negativný dopady na naše zdraví.         V převážné většině potravin se nacházejí takové přísady, konzervační látky, dochucovadla a umělá barviva, které jsou pro lidský organismus zbytečné, a proto se detoxikace stává mimořádně důležitým úkolem. Přítomnost těch...
Čtěte dále

Detoxikace ovocem | Proti jarní únavě 158

Typickými znaky jara jsou kromě oteplujícího se počasí a kvetoucí přírody i pocit slabosti a únava, které pociťují mnozí z nás. Jarní únavy, která se dříve či později vytratí i sama se však naštěstí můžeme zbavit i mnohem dříve, pokud provedeme detoxikaci organismu. V zájmu odstranění usazenin a toxinů, které se usazovaly v našem organismu během celé zimy využijme čerstvé sezónní ovoce, pomoci nám...
Čtěte dále