Očistu střeva můžete dělat i doma

Čistota – půl života, jak tvrdí pořekadlo, platí hlavně v případě, kdy mluvíme o vnitřní očistě našeho organizmu. Proto se každému doporučuje, aby si z času na čas pročistil střevní systém a osvobodil ho tak od nahromaděných jedovatých látek.

Očistu střeva můžete dělat i doma

Když se ohlédneme v koupelně, vidíme velké množství kosmetických přípravků. K ošetření kůže, rukou, nohou, vlasů, obličeje nebo čištění zubů používáme produkty plné chemických látek. V domácí lékárničce najdeme také četné množství léků, včetně potravinových doplňků a vitamínů a můžeme také klidně započítat i jiné léčivé produkty. Naprostá většina z nich však nebude nutná, jakmile provedeme detoxikaci organismu a díky očistě střeva se tak zbavíme významného množství usazením nahromaděných v tlustém střevě.

 

Proč je detoxikace střevního systému potřebná?

I přesto, že se snažíme dodržovat zdravý životní styl a správné stravování se v našem těle během celého života hromadí takové látky, které mohou být škodlivé pro naše zdraví a zabraňují normálnímu fungování. Poškozují nejen náš fyzický stav, ovlivňují také celkové pocity fyzického a psychického pohodlí. O tom, že se do našeho organismu nedostávají žádné škodlivé látky, nemůžeme být přesvědčeni ani v případě, že konzumujeme zeleninu vypěstovanou doma nebo maso ze zvířat z domácího chovu. Tyto škodlivé látky se v nás i nechtěně časem nahromadí a způsobují různé problémy. Jelikož se jedná o takový proces, který se vyvíjí průběžně, na začátku si ani nemusíme všimnout zhoršující se stav našeho zdraví. Jednoduše si zvykneme na postupně se zhoršující stav a ani nemyslíme na to, že bychom mohli mít nějaký problém. Očista střeva slouží k prevenci, resp. v případě, že se již vyskytly nějaké problémy nebo nemoci na jejich odstranění. Mnoho různých příznaků poukazuje na to, že nadešel čas provést očistu střeva a detoxikaci. Pokud se objeví jeden nebo dva z nich, to by už mělo být dostatečným důvodem k tomu, abychom konali!

 

Nejdůležitější příznaky

V dospělosti má skoro každý z nás různé trávicí problémy. Někdo má zácpu, jiný trpí častými průjmy, nadýmáním, nadbytečnou tvorbou kyseliny, nadváhou nebo právě naopak hubeností.
Mohou se vyskytnout i takové příznaky, které bychom ani nedávali do souvislosti se stavem tlustého střeva. Takovými jsou např. změny na povrchu pokožky, časté bolesti hlavy, únava nebo obecně špatná nálada. Může to být dost překvapivé, ale i za vznikem nejčastějších respiračních onemocnění, jako jsou rýma či nachlazení se mohou skrývat usazeniny nahromaděné v tlustém střevě.
Nezoufejte! Správně provedená očista střeva a doprovodná detoxikace může být lékem na všechno.

 

O čem je vlastně očista střev?

V normálním případě při přechodu potravy přes trávicí systém se užitečné látky vstřebávají do těla, dokud se usazeniny dostávají z těla ven. Část z nich se však usadí na stěně tlustého střeva, což zabraňuje mimo jiné správnému vstřebávání živin. Z těchto usazenin se totiž mohou dostat zpět do těla i složky, které jsou pro organismus nebezpečné, kromě toho se v tomto prostředí cítí doma i různé škodlivé bakterie a parazité. Hlavním cílem očisty střeva je odstranění usazenin z tlustého střeva, detoxikace a zároveň opětovné nastavení správného fungování trávení, díky kterému se zvýší i efektivita přijatých živin. Znaky této změny budou patrné okamžitě, neboť se ve velké míře zlepší naše celkové psychické a fyzické pohodlí a ucítíme opět pocit volnosti!

 

Očistu si můžeme dělat i sami

Převážné většině lidí se při myšlence na očistu střev vynoří obraz vymývání střev v nemocničním prostředí se všemi jeho mukami a nepříjemnostmi. Naštěstí existují mnohem šetrnější domácí řešení, resp. takové produkty, kdy při použití nemusíme měnit náš zažitý životní styl. Doporučená doba pro očistu střeva jsou tři měsíce, takový čas je potřebný k tomu, abychom se zbavily trávicích problémů a potíží s vyprazdňováním, bolestí a nepříjemností. Ke konci kúry se můžete zbavit byť i těch nejdéle trvajících příznaků. Člověk, který provedl očistu střeva je plný energie, cítí se neunavitelný a odpočatý.
Pominou migrény, pokožka se stane krásnější a napjatější, vlasy budou vypadat zdravěji. Zbavením se usazenin prostřednictvím detoxikace a očisty střeva se staneme vysloveně lehčími a naše břicho bude plošší:
jedním slovem se budeme cítit mnohem lépe!

Detoxikační kůra | Proč je dobrá detoxikace? 150

Prostřednictvím detoxikace se z organizmu vylučují nahromaděné jedovaté látky a toxiny, které mají negativný dopady na naše zdraví.         V převážné většině potravin se nacházejí takové přísady, konzervační látky, dochucovadla a umělá barviva, které jsou pro lidský organismus zbytečné, a proto se detoxikace stává mimořádně důležitým úkolem. Přítomnost těch...
Čtěte dále

Léčba a příznaky mumpsu (příušnic) | Co proti němu můžeme udělat? 204

Mumps (příušnice) není ve skutečnosti nic jiného, než akutní zánět příušních žláz, za kterým stojí virová infekce s velmi nepříjemnými příznaky. V povědomí lidí utkvěl jako dětské onemocnění - protože se týká zejména dětí, ale může propuknout i v dospělosti. Proto je velmi důležité, abychom znali příznaky a příčiny jeho vzniku. Mumps (příušnice) se většinou objeví pouze jednou za život, proto...
Čtěte dále

Léčba nachlazení | Řešení na nachlazení existuje 201

Infekce močových cest trápí dospělé stejně jako děti, nejčastěji se projevuje zánětem močového měchýře ve formě nesnesitelného nachlazení. Bez pochyb se vyskytuje nejčastěji u žen (až 80% žen má zkušenosti s příznaky nachlazení), ale nevyhýbá se ani mužům. Naštěstí nachlazení provázené typickými příznaky se dá jednoduše vyléčit, pokud byla léčba zahájena včas, pozitivní výsledky se mohou dostavit ...
Čtěte dále