Detoxikační kúra na doma: Jak ochraňuje zdraví?

Ti, kteří už jednou zažili pozitivní účinky vysoce kvalitní detoxikační kúry, vědí, proč se vyplatí detoxikovat i několikrát do roku. V tomto článku se budeme snažit najít odpovědi na to, jak detoxikační kúra pomáhá udržet zdraví člověka. Existuje mnoho druhů detoxikačních kúr, společné mají to, že pomáhají odstranit nahromaděné toxiny z organismu. O pravidelnou očistu organismu se musíme postarat mi sami, protože tyto škodlivé látky jsou nahromaděné zejména v tlustém střevě a v játrech.

Detoxikační kúra na doma: Jak ochraňuje zdraví?

Organismus nedetoxikuje?

Samozřejmě, že tělo neustále detoxikuje, jinak bychom nemohli ani přežít. Vlivem moderního způsobu života se do těla dostává velké množství toxinů, které už detoxikační procesy nejsou schopny zvládnout. Vzpomeňte si například na hotová jídla plná přísad, polotovarů a potravin, které jsou v jídelníčku snad každého člověka (jsou bohaté na rafinovaný cukr a živočišné tuky). I proto má kromě zdravého životního stylu důležitý úkol v prevenci proti onemocnění - denní cvičení, zdravá strava - i pravidelná detoxikační kúra: její pomocí se můžete vyhnout nahromadění toxinů a nepříjemných příznaků onemocnění.

Když nadešel čas na detoxikaci

Pokud se budete opravdu zdravě stravovat a pravidelně sportovat, v rámci prevence se doporučuje absolvovat i detoxikační kúra dvakrát do roku - na jaře a na podzim. Pomocí jarní kúry můžete odstranit toxiny, které se nahromadí v zimě. Podzimní detoxikační kúra slouží k přípravě na zimní období: imunitní systém posiluje tím, že pročistí tlusté střevo a zefektivní metabolismus. Je to důležité z toho důvodu, aby se zlepšila absorpce živin, které jsou přijímané v zimě v menším množství. Nahromadění toxinů v tlustém střevě vyvolává různé těžkosti a onemocnění, jelikož zabraňují využití vitaminů, minerálních látek, aminokyselin a dalších potravinových složek. A to nejenom přímo v trávicím traktu, ale časem mohou vést i nepřímo k poškození vnitřních orgánů trávicího systému.

Absolvování detoxikační kúry se v důsledku hromadění toxinů doporučuje bez ohledu na roční období, pokud se objeví tyto příznaky a je možné vyloučit jiná onemocnění nebo organickou poruchu:

 • Nespavost, únava
 • Alergické příznaky
 • Kožní problémy (ekzém, akné)
 • Silně zapáchající, nebo vybledlá stolice
 • Silná plynatost
 • Časté bolesti hlavy
 • Časté bolesti břicha
 • Záněty
 • Zápach z úst
 • Chronický průjem a(anebo) zácpa
 • Jazyk s povlakem
 • Poruchy paměti
 • Nadýmání
 • Nepohodlí
 • Kyselé pocení
 • Sucho v ústech
 • Opakující se těžko léčitelné infekce (například: Candida, nachlazení, chřipka, rýma)

Jak funguje detoxikační kúra?

Kvalitní detoxikační kúra podporuje fungování organismu z dvou směrů. Za prvé, čistí a zbavuje játra zátěže a doslova vyčistí tlusté střevo. Neodstraňuje pouze toxiny, ale i odpadové produkty přilnuté na sliznici tlustého střeva, čím se snižuje riziko vzniku rakoviny tlustého střeva. Zvláštní výhodou detoxikační kúry je, že pomáhá růstu prospěšných bakterií a tak přispívá k rovnováze  střevní flóry. Střevní flóra hraje hlavní roli ve fungování těla, prospěšné (probiotické) bakterie jsou aktivně zapojené do tvorby vitaminu: K, B7, skupiny vitaminů B12, různých trávicích enzymů, a také do tvorby kyseliny mléčné, která chrání sliznici tlustého střeva. Střevní flóra, která se nachází se v tlustém střevě dokáže výrazně ovlivnit stav naší obranyschopnosti, vzhledem k tomu, že 70 procent imunitních buněk se nachází v tlustém střevě. To je také jeden z důvodů, proč se absolvováním detoxikační kúry posiluje imunitní systém a snadněji dokáže bojovat se záněty a infekcemi.

Krásná pokožka, ploché bříško

Pozitivní účinky detoxikační kúry se odrážejí i na pokožce. Zmizí tvrdohlavé akné, zmírní se příznaky ekzému a zánětlivých onemocnění kůže. Vyloučením toxinů z těla se pokožka stává hladší a vlasy i nehty jsou zdravější. A to není vše: pomocí detoxikační kúry se můžete zbavit i přebytečných kilogramů, ztrátou tukových polštářků získáte ploché bříško v této části těla, čím dosáhnete celkové zlepšení zdravotního stavu, protože nadváha a břišní tuk výrazně zvyšují riziko kardiovaskulárních onemocnění i cukrovky.

Detoxikační kúra proti parazitům

Nahromaděné odpadové látky v tlustém střevě poskytují vynikající útočiště pro parazity. Tito parazité nasávají živiny a jejich výměšky se dostávají do krevního oběhu.

Potraviny, nápoje a potravinové doplňky

Existuje několik druhů detoxikačních kúr: půst tekutinou, zeleninové a ovocné diety, které obsahují velké množství vlákniny. I když jsou všechny účinné, kromě půstu se výsledky dostaví až po delší době, Téměř všechny jsou závislé od ročního období a peněženky. Pokud však máte zájem o rychlejší a pro organismus tolerantnější detoxikační kúru, vyberte si kvalitní potravinové a výživové doplňky. S nimi je detoxikace, střevní očista a odstranění parazitů snadnější a nemusíte ani měnit Váš denní režim. Detoxikační kúra, která se provádí příslušnými výživovými doplňky je efektivní, komplexní a nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky.

Věděli jste, že?

Vlivem detoxikační kúry dochází k obnovení i Vašeho mentálního zdraví: máte více energie, pohody a zlepší se i Vaše mentální schopnosti.

Odkazy:

http://www.naturalnews.com/046933_detox_parasites_intestinal_health.html

http://medical-dictionary.thefreedictionary.com/detoxification

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10895516

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25522674

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26026145

https://www.mum.edu/why-study-here/web-topics/detoxification/

 

Detoxikační program pro zdravé trávení 166

Úkolem jater je filtrovat a shromažďovat toxické látky v organismu a zároveň je odstraňovat. Občas ale i filtr potřebuje pročistit…           O řadě produktů se traduje, že mají detoxikační účinek. Rozhodně existuje dostatek dostupných produktů, které nám mohou být při detoxikaci užitečné. Ale k tomu, aby detoxikační kúra byla úplná, léčivý čaj nestačí. Z...
Čtěte dále

Detoxikační kůra | Proč je dobrá detoxikace? 154

Prostřednictvím detoxikace se z organizmu vylučují nahromaděné jedovaté látky a toxiny, které mají negativný dopady na naše zdraví.         V převážné většině potravin se nacházejí takové přísady, konzervační látky, dochucovadla a umělá barviva, které jsou pro lidský organismus zbytečné, a proto se detoxikace stává mimořádně důležitým úkolem. Přítomnost těch...
Čtěte dále

Kůra na očistu střeva | Domácí očista střeva 50

Čistota – půl života, jak tvrdí pořekadlo, platí hlavně v případě, kdy mluvíme o vnitřní očistě našeho organizmu. Proto se každému doporučuje, aby si z času na čas pročistil střevní systém a osvobodil ho tak od nahromaděných jedovatých látek.   Když se ohlédneme v koupelně, vidíme velké množství kosmetických přípravků. K ošetření kůže, rukou, nohou, vlasů, obličeje nebo čištěn...
Čtěte dále