Proč se vyplatí začít s detoxikační kůrou?

Prostřednictvím detoxikace se z organizmu vylučují nahromaděné jedovaté látky a toxiny, které mají negativný dopady na naše zdraví.

Proč se vyplatí začít s detoxikační kůrou?

 

 

 

V převážné většině potravin se nacházejí takové přísady, konzervační látky, dochucovadla a umělá barviva, které jsou pro lidský organismus zbytečné, a proto se detoxikace stává mimořádně důležitým úkolem. Přítomnost těchto látek, jakož i těžkých kovů vede ke vzniku různých nepříjemných příznaků (jako např. nadýmání, psychická a fyzická nevolnost), ale i ke vzniku vážných onemocnění, jako např. zácpa, alergie, poruchy trávení atd.

Jarní a podzimní "velký úklid", čili detoxikace je důležitým a nedílným úkolem při zabezpečení zdravého fungování organismu, proto je v každém případě důležitá a nezbytná fungující detoxikační kůra. I přesto, že se organismus dennodenně samostatně detoxikuje, v případě příznaků přítomnosti nahromaděných toxických látek, především tehdy, když jsou tyto příznaky trvanlivé a mají negativní vliv na kvalitu života, se může stát, že budeme potřebovat externí pomoc. I jedna víkendová detoxikace může hodně pomoci na tom, jak se člověk cítí. Ovocné šťávy s vysokým podílem vody očistí střevní systém mnohem rychleji, je však třeba myslet i na přísun minerálních látek obsažených v zelenině a konzumaci vlákniny. Během detoxikace se doporučuje pití tekutin každých 90 minut, tímto se zmírní i pocit hladu. Tělo se během víkendu odlehčí, je téměř patrné, jak se organismus zbavuje nahromaděných jedovatých látek. V lidském organismu se mimo jiné hromadí i značné množství materiálů ropného původu.

V tomto případě nám může pomoci důsledná detoxikace, nakolik odstraněním tuku se zbavíme i všech takových látek, které se rozpouštějí v tucích. Organismus se takovýmto způsobem zbaví i těchto ropných látek a detoxikační proces se úspěšné ukončí.

Očistná kůra založená na tekutinách jako forma detoxikace?

Na vodu či ovocné šťávy nemůžeme nikdy myslet jako na samostatné detoxikační prostředky. Stejně jako i v případě Atkinsovy diety, kde se docílí úbytek váhy mimo jiné omezeným přísunem sacharidů. Očistná kůra založená na tekutinách je povolena v případě, že se aplikuje jen pár dní a jejím cílem není intenzivní úbytek váhy. Při dlouhodobé aplikaci však může vést ke vzniku stavu tzv. ketózy. To znamená, že organismus v důsledku nedostatku sacharidů začne pro zajištění potřebné energie spalovat tuky nebo jiné tkáně. Je pravdou, že v tomto případě přichází k úbytku váhy, ale může to mít za následek vážné zdravotní problémy. Správně vybraná detoxikace nebo detoxikační kůra nemůže vyvolat v organismu žádné abstinenční příznaky, jejich pozitivem je i fakt, že zajišťují přísun mnoha jiných látek do organismu, které jsou pro jeho zdravé fungování nezbytné.

Detoxikační kúra na doma I Jednoduchá a účinná 167

Ti, kteří už jednou zažili pozitivní účinky vysoce kvalitní detoxikační kúry, vědí, proč se vyplatí detoxikovat i několikrát do roku. V tomto článku se budeme snažit najít odpovědi na to, jak detoxikační kúra pomáhá udržet zdraví člověka. Existuje mnoho druhů detoxikačních kúr, společné mají to, že pomáhají odstranit nahromaděné toxiny z organismu. O pravidelnou očistu organismu se musíme postarat...
Čtěte dále

Detoxikační program pro zdravé trávení 166

Úkolem jater je filtrovat a shromažďovat toxické látky v organismu a zároveň je odstraňovat. Občas ale i filtr potřebuje pročistit…           O řadě produktů se traduje, že mají detoxikační účinek. Rozhodně existuje dostatek dostupných produktů, které nám mohou být při detoxikaci užitečné. Ale k tomu, aby detoxikační kúra byla úplná, léčivý čaj nestačí. Z...
Čtěte dále

Kůra na očistu střeva | Domácí očista střeva 50

Čistota – půl života, jak tvrdí pořekadlo, platí hlavně v případě, kdy mluvíme o vnitřní očistě našeho organizmu. Proto se každému doporučuje, aby si z času na čas pročistil střevní systém a osvobodil ho tak od nahromaděných jedovatých látek.   Když se ohlédneme v koupelně, vidíme velké množství kosmetických přípravků. K ošetření kůže, rukou, nohou, vlasů, obličeje nebo čištěn...
Čtěte dále