Elisa Napoli

Elisa Napoli

Jmenuji se Elisa Napoli. Už několik let se věnuji fytoterapii a působím jako trenérka a poradkyně v oblasti životosprávy a zdravé výživy. Odborné studium a vysokoškolské vzdělání jsem získala na římské akademii Accademia Nazionale Comunicazione e Immagine (ANCI). Byla jsem posluchačkou fytoterapeutické akademie Accademai delle Erboristiche a zúčastnila jsem se kurzu NUTRIFOR Master di specializzazione - Nutrizione umana e alimentazione. V současnosti studuji psychologii na římské univerzitě Sapienza Università di Roma.
 
Věnuji se především integrativní medicíně, fytoterapii a poradenství životního stylu. Prevenci pokládám za velmi důležitou, protože právě ochrana zdraví je tou nejlepší zbraní v boji proti onemocněním. Zároveň se snažím prezentovat všechny způsoby léčby, které by se tak mohly stát moderními (klinickými) léky.
 

Srdeční infarkt – je v pozadí genetická porucha?

í příčinou srdečního infarktu je v rozhodujícím množství případů koronární onemocnění, tj. zúžení koronární cévy způsobené jejím vápenatěním, zapříčiněným usazeninami cholesterolu. Vědci nedávno zjistili, že při vytváření krevních sraženin, které ucpávají cévy, hrají roli i chybné geny. Hlavní vyvolávací příčinou srdečního infarktu je v první řadě ukládání cholesterolu, resp. jiných látek v žilách a kornatění koronární cévy. Zvýšená tvorba krevní...