Zelený jíl na mastné vlasy!

Léčivé účinky zeleného jílu byly známy už ve starověku. Ošetřovali se s ním kožní zánětlivá onemocnění, infekce, používal se na hojení ran a k péči o pokožku. V dnešní době se používá především na ošetřování pokožky s akné, ale i při péči o vlasy: doporučuje se zejména na mastné vlasy!

Zelený jíl na mastné vlasy!

 

 

Jíl je nezpevněná usazená hornina, jejíž nejdůležitější složkou je křemičitan hlinitý. Obsahuje i množství minerálních a organických látek, jako např. křemík, hliník, železo, vápník, hořčík a alkalické kovy. Zelený jíl, jinak nazývaný také léčivá hlína nebo živá hlína, obsahuje stejné chemické prvky, jaké můžeme najít i v lidském organismu. Zelený jíl obsahuje i měď, které vděčí za svoji barvu.

Chrání a vyživuje tkaniva

Zelený jíl pro svůj vysoký obsah křemíku může zlepšovat stav pokožky, vlasů, nehtů a posiluje stěny žil a tepen. Při vnitřním užívání zmírňuje pálení žáhy, obnovuje správnou hodnotu pH v trávicím traktu. Působí preventivně proti artritidě a revmatismu, urychluje hojení zlomenin a snižuje riziko propuknutí sklerózy. Vědci z Arizona State University, potvrdili jeho silný antibakteriální účinek. U pacientů, kteří se podrobili tomuto výzkumu, zmizelo z organismu, právě díky působení zeleného jílu 99% bakterií typu Escherichia coli, Salmonella typhimurium, Pseudomas aeruginosa a Mycrobacterium. Kromě toho je zelený jíl účinný i proti bakterii Staphylococcus aureus, jejíž některé druhy jsou odolné i vůči antibiotikům. Tyto bakterie jsou zodpovědné za vznik ulcerózní kolitidy (zánět vnitřní sliznice tlustého střeva), infekční salmonelózy, za vznik vzácných kožních onemocnění způsobených bazénovou chemií a zánět srdeční chlopně.

Zelený jíl – vhodný i k péči o mastné vlasy

V kosmetickém průmyslu je zelený jíl využíván jako jedna ze složek kosmetických přípravků: peelingů, masek na obličej, vlasové kosmetiky. Mimořádně dobrých účinků dosahuje v léčbě aknózní pleti, protože vyniká svými protizánětlivými a antibakteriálními vlastnostmi: nejenom, že pomáhá při léčbě pupínků a komedonů, ale zmírňuje i vznik kožních infekcí. Doporučuje se především používat na mastnou pleť. Vyživuje pokožku a to tak, ž upravuje činnost mazových žláz a předchází tak její dehydrataci. Díky této vlastnosti dokáže zelený jíl účinně pomáhat i v péči o mastné vlasy. Mastné vlasy způsobuje nadměrná aktivita mazových žláz na pokožce hlavy, čímž vzniká nadprodukce mazu v cibulkách vlasových folikul.

Váže na sebe vlasům škodící toxiny

Nadměrná tvorba mazu, vznik lupů a různé podráždění pokožky úzce souvisí s nesprávným výběrem vlasové kosmetiky, příp. jsou důsledkem špatného vymytí šamponu z vlasů. V těchto případech přináší úlevu použití přípravku se zeleným jílem, který pokožku zklidní, váže na sebe škodlivé chemikálie obsažené v šamponech a dokáže pohltit odumřelé částečky kůže a toxiny hromadící se v ní. Nejlepším řešením je mytí vlasů přípravkem s obsahem zeleného jílu. To je nejrychlejší způsob eliminace zvýšené tvorby mazu ve vlasové pokožce a zároveň nejúčinnější cesta, jak předcházet zánětům pokožky a jiným bakteriálním infekcím.

Vědeli jste, že?

První písemné zmínky o terapeutických účincích zeleného jílu pocházejí z Mezopotámie, z doby 26. století před naším letopočtem. Podle několika předpokladů už člověk vzpřímený (Homo erectus) léčil svá poranění směsí jílu a hydroxidu železitého. I královna Kleopatra ho ctila a používala na udržení své mladé pleti.

 

 

 

Zelený čaj pro zdraví 159

V letních vedrech nám přináší velké potěšení jen málo tak jednoduchých věcí, jako je například sklenice ledového čaje, anebo naopak během chladných dní šálek čaje horkého. A pokud si vybereme právě zelený čaj, nejen že nás osvěží a zahřeje, ale zároveň přispějeme i ke zdraví našeho organismu: zelený čaj je totiž vynikajícím antioxidantem a detoxikantem, snižuje úroveň hladiny cholesterolu v krvi, ...
Čtěte dále

Glaukom, jeho příznaky a léčba | Na co třeba dbát? 6

Přesto, že se zelený zákal nedá léčit a nelze mu ani předcházet, pokud se s jeho léčbou začne včas, může se zabránit zhoršování stavu. Proto je dobré znát, jaké jsou příznaky i příčiny  zeleného zákalu, které onemocnění způsobují. Ve skutečnosti není zelený zákal zákalem, ale degeneračním onemocněním nervů, je následkem odumírání nervových vláken zrakového nervu sítnice (vláken gangliový...
Čtěte dále

Jídla proti zánětům | Co jíst proti zánětům 4

Zánět je důležitou součástí obranné funkce organismu. Vyvolává ho většinou nějaká infekce, choroboplodné zárodky, popálení, porucha funkce nebo fyzické zranění. Sám o sobě není onemocněním, ale příznakem, v podstatě příznakem procesu léčení. Problém způsobuje, pokud trvá déle, než je to nutné (je chronický), pokud je velmi intenzivní nebo pokud se jeho následkem organismus obrací sám proti sobě (n...
Čtěte dále