Šampon na mastné vlasy | Tipy na léčbu mastných vlasů

Vlasy, které i po umytí vypadají zanedbaně a nečistě, svědící pokožka hlavy, toto jsou příznaky nadměrné produkce mazu, které způsobují maštění vlasů. I když existují šampony na mastné vlasy, nejlépe uděláme, když si na řešení problému pozveme přírodu. Podívejme se, jak si můžeme udělat ještě účinnějšími šampony, které byly vyvinuty na mastné vlasy.

Šampon na mastné vlasy | Tipy na léčbu mastných vlasů

Příčina mastných vlasů je, že se z nějakého důvodu- nemoc, nevhodná strava, stres, hormonální změny, menstruace, přítomnost bakterií nebo kvasinek, použití nevhodných kosmetických přípravků, dědičnost – vytvoří na pokožce hlavy více mazu, než je obvyklé. O nadměrném maštění hovoříme tehdy, když jsou vlasy na druhý den po umytí na dotek mastné a výrazně lesklé. Není to příjemné nejenom z estetického hlediska, ale kvůli příliš velkému množství mazu se mohou objevit lupy a svědění, přičemž se vlasy stanou těžšími, postupně slábnou a mohou začít dokonce i vypadávat. Jelikož se pH mastných vlasů zvýší- u normálních vlasů je mezi 4,6 – 6,7 – používejte takový šampon, kterého je pH hodnota vyšší než 6,7.

Nezapomeňme na to že: přiměřené množství mazu je pro zdraví vlasové pokožky a vlasů nevyhnutné, proto při léčbě mastných vlasů odstraňujme pouze nadprodukci!

Časté a občasné mytí vlasů může škodit

Každý, kdo má mastné vlasy si je obyčejně umývá každý den. A to i tehdy, pokud se celkový mastný vzhled od tohoto vůbec nezmění. Navíc, časté umývání vlasů vysušuje vlasovou pokožku a z tohoto důvodu produkují mazové žlázy ještě více mazu. Je důležité, abychom si zvolili jemný hydratační šampon a pili co nejvíce vody!

Kvasinky a bakterie

V případě mastných vlasů se nesmí zanedbávat ani hygiena. Pokud si vlasy umýváme jenom občas, mohou se na pokožce hlavy snadněji rozmnožit škodlivé bakterie a kvasinky, přítomnost, kterých může stupňovat fungování mazových žláz. Nejlépe je, pokud si mastné vlasy umýváme každý druhý den a šampon používáme zředěný.

Zlepšeme účinnost šamponu

Jako velmi účinný se jeví šampon z přírodních složek, který byl vyvinutý na mastné vlasy, ale je třeba vyzkoušet i jiné způsoby, abychom odstranili maštění vlasů. Náš běžný a účinný šampon můžeme vylepšit nebo můžeme aplikovat i rostlinné oplachy nebo masky. Důležité je, abychom při léčbě mastných vlasů používali vždy šampon určený na daný stav vlasů. Vysloveně se doporučuje obměňování produktů!

Tipy, přírodní řešení a domácí šampony na mastné vlasy

● Jedním z nejúčinnějších způsobů ošetřování mastných vlasů je používání Aloe Vera. Podle možnosti k  pH neutrálnímu šamponu určenému na mastné vlasy přidejme jednu kávovou lžičku čerstvého gelu Aloe vera a jednu polévkovou lžíci citrónové šťávy. V ledničce můžeme skladovat i týden.

● Dva- třikrát týdně se doporučuje oplachovat jablečným octem. Několik polévkových lžic jablečného octa přidejme do sklenice vody, touto směsí si propláchněte vlasy a po několika minutách smyjme.

● Pokud nemáme po ruce šampon, můžeme na mastné vlasy nasypat i pudr. Nejúčinnější je dětský pudr, který zabrání nadměrnému maštění vlasů. Je velmi důležité, aby se dostal přímo na vlasovou pokožku, a následně ho ihned z vlasů vytřeseme.

Pivo vykouzlí zdravější a lesklejší vlasy. Smícháním poháru piva a stejného množství vody připravíme oplachující tekutinu, kterou necháme pět minut působit na vlasech a následně opláchneme. Efektivně odstraní nadměrný maz!

● Na mastné vlasy je účinnou protilátkou i med. Smícháme jeden vaječný žloutek se dvěma čajovými lžičkami medu a necháme odležet půl hodiny. Vmasírujeme do vlasové pokožky, po dvaceti minutách opláchneme a následně použijeme šampon určený na mastné vlasy.

Rychlá pomoc je šampon smíchaný se sodou bikarbonou

Nepříjemné maštění vlasů lze nejúčinněji odstranit, resp. mu předcházet, prostřednictvím jedlé sody. Přidejme několik čajových lžiček sody k našemu šamponu a dvakrát týdně si s ním umývejme vlasy. Funguje i bez šamponu, pokud ji smícháme s velkou sklenicí vody, v tomto případě použijeme dvě- tři polévkové lžíce jedlé sody. Tekutinu, podobně jako šampon, vmasírujeme do pokožky hlavy a následně ji důkladně opláchneme.

Věděli jste?

Strava, která neobsahuje dostatek vitaminů a minerálních látek a konzumace mastných jídel, to vše přispívá k maštění vlasů.

Jednoduché řešení na mastné vlasy | Příčiny a léčba 2

Někteří lidé trpí tím, že i když si je stále umývají a ošetřují, vlasy se i tak lepí a jsou mastné. Aby byla péče o vlasy účinná, je třeba znát přesnou příčinu tohoto problému.           Maz se tvoří v mazových žlázách nacházejících se v pokožce hlavy a přes vlasové folikuly a vlasové kořínky se dostává na pokožku hlavy a následně na v...
Čtěte dále

Ošetřování mastných vlasů | Pohodlně se zeleným jílem 2

Léčivé účinky zeleného jílu byly známy už ve starověku. Ošetřovali se s ním kožní zánětlivá onemocnění, infekce, používal se na hojení ran a k péči o pokožku. V dnešní době se používá především na ošetřování pokožky s akné, ale i při péči o vlasy: doporučuje se zejména na mastné vlasy!       Jíl je nezpevněná usazená hornina, jejíž nejdůleži...
Čtěte dále

Léčba ekzému kokosovým mýdlem 1

Ekzém je zánětlivou, obtížně léčitelnou reakcí kůže se spoustou různých příčin, bez bolestivých příznaků- zčervenalé, šupinaté, napjaté a zhrublé pokožky. Každý, kdo trpí ekzémem, by se rád těchto příznaků co nejrychleji zbavil. Lidé se proto stále více začínají přiklánět k bezpečné přírodní léčbě. Jednou z nich jsou mýdla z kokosového oleje, kterými můžeme účinn...
Čtěte dále