Ošetření vyrážek a mastné pleti olejem z hroznových jadérek!

Jedním z nejúčinnějších přírodních prostředků na ošetření pokožky je za studena lisovaný olej z hroznových jadérek bez přísad: skvěle hydratuje obličej i tělo, chrání před škodlivým UV- zářením, zmírňuje záněty, zbaví nás vyrážek a za pomoci antioxidantů zpomaluje stárnutí pokožky. Jelikož redukuje tvorbu mazu, je ošetření mastné pleti olejem z hroznových jadérek výjimečně účinné.

Ošetření vyrážek a mastné pleti olejem z hroznových jadérek!

 

Pro ty, kteří mají problémovou nebo mastnou pokožku a vyhýbají se používání jinak velmi prospěšným, na živiny bohatým tělovým olejům máme i v tomto případě řešení: olej z hroznových jadérek reguluje tvorbu mazu, z tohoto důvodu je velmi vhodný k ošetření mastných vlasů, jako i mastné pokožky a nehojících se zanícených vyrážek.

Nenasycené mastné kyseliny a antioxidanty

Nejdůležitějšími složkami oleje z hroznových jadérek jsou z hlediska ošetření pokožky a vlasů polynenasycené omega-6 mastné kyseliny, zejména pak kyselina linolová- omega-6 mastné kyseliny jsou takzvané esenciální mastné kyseliny, které lidské tělo nedokáže vyprodukovat, proto je nutné mu je dodávat- jako i polyfenoly s antioxidačním účinkem. Olej z hroznových jadérek úspěšně snižuje hladinu cholesterolu a předchází onemocněním oběhové soustavy. Protože má vysoký obsah kalorií – 100 g oleje z hroznových jadérek je 884 kalorií, pomáhá pouze v případě přijímání malých dávek. Nadměrná konzumace vede k obezitě, co výrazně zvyšuje riziko onemocnění srdce a cév.

Je prospěšný pro pokožku

Jeho pro pokožku prospěšné, ochranné a vyživující vlastnosti jsou určeny jeho složkami: v první řadě jsou to antioxidační polyfenoly (flavonoidy), vitamin E, jakož i kyselina linolová. Antioxidanty posilují imunitní systém, vážou volné radikály a tím snižují riziko vytvoření nádorů - melanomů, zpomalují stárnutí pokožky a pomáhají předcházet zánětům a léčit je. Tuto vlastnost zajišťuje jejich antimikrobiální účinek, a také proto je tak účinný při léčení zanícených vyrážek. Zvyšuje tvorbu kolagenu a elastinu, proto olej z hroznových jadérek zabezpečuje pevnost a pružnost pokožky. Je účinný v předcházení vrásek a strií i jejich ošetřování. Díky obsahu kyseliny linolové je úspěšný při ošetření atopického ekzému, při zánětech kůže, i při alergických reakcích pokožky. Kyselina linolová dokonce urychlí léčbu zanícené vyrážky. Organické mastné kyseliny - kyselina vinná, kyselina glykolová a kyselina jablečná - úspěšně zesvětlují jaterní skvrny, vytvářející se na pokožce. Účinek proti vyrážkám je posílen očištěním pórů od mazu.

Vstřebává se snadno a rychle a proto ho můžeme používat i místo obvyklého krému: vyživuje a hydratuje, aniž by vytvářel pocit mastnoty. Reguluje tvorbu mazu, čímž zabraňuje tvorbě lupů. V případě mastné pleti je vysloveně nejvhodnější. Není náhoda, že většina kosmetických produktů vyvinutých na problematickou a mastnou pleť obsahuje olej z hroznových jadérek.

Účinky oleje z hroznových jadérek na pokožku a vlasy

● Zpomaluje stárnutí pokožky.

● Má antimikrobiální účinek.

● Zabraňuje vzniku nákazy a její šíření.

● Léčí zanícené vyrážky.

● Zmírňuje vrásky a předchází jejich vzniku.

● Zmírňuje záněty pokožky.

● Odstraní kruhy pod očima.

● Pomáhá při ošetření ekzému.

● Hydratuje suchou pokožku.

● Zastaví svědění.

● Napomáhá při ošetření mastné pleti.

● Reguluje tvorbu mazu.

● Předchází tvorbě stařeckých skvrn.

● Je účinný proti spálení od slunce.

● Změkčuje popraskané rty.

● Chrání před UV-zářením.

● Zrychluje hojení drobných ran.

● Podporuje blednutí strií.

● Snižuje tvorbu lupů.

● Zabraňuje vypadávání vlasů

Věděli jste že?

Bobule hroznů obvykle obsahují 1- 4 jadérka, jejich obsah oleje je nízký, pohybuje se mezi 5- 20%. To znamená, že na výrobu jednoho litru oleje z hroznových jadérek je třeba přibližně 50 kg jadérek. Olej je lisovaný za studena bez použití chemických rozpouštědel a neobsahuje přísady. Všechny jeho prospěšné složky zůstávají během výroby neporušeny.

Léčivé účinky heřmánku | Kdy a jak ho použít 153

Heřmánek patří mezi nejznámější a nejčastěji používané léčivé rostliny. Je téměř „povinnou“ součástí domácí léčby nachlazení a vyrážek a díky jeho příznivému vlivu na organismus jsou jeho možnosti využití o mnoho univerzálnější: je účinný při většině „každodenních“ onemocnění, které si vyžadují lékařské ošetření pouze v krajním případě. Existuje pouze malé množství léčivých rostlin, jako je h...
Čtěte dále

Vitamin C - jeho účinky | Vitamin C - případy nedostatku 153

Vitamin C, tedy kyselina askorbová, je vitamin rozpustný ve vodě a je citlivý na teplo a světlo. Je nepostradatelný pro vhodné fungování imunitního systému. Protože ho lidský organismus nedokáže sám vytvářet, jeho doplnění se řeší zevně. Jinak se následkem nedostatku vitaminu C podstatně zhorší obranyschopnost organismu a mohou se objevit infekce, záněty, ale i závažné poruchy. Bez přehánění ...
Čtěte dále

Škodlivé účinky mýdla ׀ Laurylsulfát sodný je nebezpečný 150

Každý z nás klade na osobní hygienu velký důraz. Každý den se sprchujeme, koupeme a několikrát denně si umýváme ruce a nikdy jsme se nezamysleli nad tím, že zatímco ze sebe odstraňujeme choroboplodné zárodky, nevědomě dostáváme do našeho organismu i toxické látky.       První formy na výrobu mýdla- ve kterých byly identifikované látky svým složením podobné...
Čtěte dále