Mýdlo z kozího mléka na akné | Omlazuje a čistí

Už před tisíciletími bylo považováno kozí mléko za účinný prostředek na ošetření pokožky. Ne náhodou, vždyť zpomaluje stárnutí pleti, léčí akné a dlouhotrvající záněty. Obsahuje velké množství různých živin a vitamínů. Ve formě mýdla účinně odstraňuje odumřelé kožní buňky.

Mýdlo z kozího mléka na akné | Omlazuje a čistí

Péče o pleť je důležitou součástí pravidelné starosti a správného používání čisticích prostředků. Zbytečně se stravujeme zdravě, používáme tělová mléka a  pleťové vody, když si při umývání, koupání nebo umývání rukou nevědomě poškozujeme svoji pokožku. To platí při klasických, chemicky vyrobených mýdlech, ty jsou totiž pro vysokou pěnivost vyrobené z laurylsulfátu sodného, co u mnoha lidí způsobuje podráždění očí a pokožky a důsledkem toho vysušuje a způsobuje zánět. Laurylsulfát sodný se nedoporučuje lidem trpícím ekzémem a se suchou pokožkou- zpomaluje hojení ran. Laureth sulfát sodný je méně škodlivý, přesto ještě více vysušuje pokožku, používá se hlavně do dětských kosmetických přípravků. Z tohoto důvodu se doporučuje používání přírodních produktů, ze kterých jedním z nejúčinnějších je mýdlo z kozího mléka.

Je téměř jako mateřské mléko

Vzhledem k různorodým složkám kozího mléka je podobný mateřskému mléku, které je považováno za nejdokonalejší výživu na světě. Z hlediska obsahu živin je podobný kravskému mléku: rozdíl je v tom, že obsahuje o něco méně vitamínu B12 a více kalorií. Kozí mléko má kratší řetězec bílkovin než kravské, toto platí i o velikosti tukových buněk, co je důvodem toho, že kozí mléko je snadněji stravitelné. Obsahuje vysoké množství draslíku, vápníku, mědi, fosforu, manganu a železa, kromě toho esenciální polynenasycené  omega-6 a omega-3 mastné kyseliny, selen a taurin nezbytné pro zdravé fungování těla - síru obsahující aminokyseliny. Také obsahuje vitamíny  A, B1, B2, B3, B5, B9, C, D, E a vitamín K, případně foláty. 

Chrání i Vaše vnitřní zdraví

Konzumace kozího mléka kromě toho, že je snadno stravitelné, má i bohaté, příznivé účinky na organismus: vynikající protizánětlivé účinky, podporuje vstřebávání železa a mědi, zatímco velmi vysoký obsah vápníku posiluje kosti. Jeho konzumace díky selenu a vitamínům přispívá k posilnění imunitního systému, kromě toho kozí mléko obsahuje méně chemických stop než kravské mléko. Je to z toho důvodu,  že ve většině oblastí jsou kozy chované volně a  dostávají méně krmiva nebo jiné geneticky modifikované potraviny jako krávy.

Na každý druh pokožky

Příznivé fyziologické vlastnosti neztrácí ani při vnějším použití. Ve starověku ho používali na ošetřování pokožky, na udržení mladosti pokožky, ovšem koupel z kozího mléka byla především výsadou bohatých paní. Abychom vyzkoušeli jeho pozitivní účinky, není třeba ho mít plnou vanu, vynikající výsledky můžeme dosáhnout i s kozím máslem nebo mýdlem z kozího mléka. Protože  reguluje funkci mazových žláz, může se použít na různé typy pokožky, jednoznačně se doporučuje na suchou pokožku. Pokud jsme byli vystaveni delší dobu slunečnímu záření, umyjme se mýdlem z kozího mléka nebo si celé tělo natřeme kozím máslem. Za půl hodiny se opláchněme vodou, naše pokožka bude měkká a jemná.

 

Mladá a krásná pokožka bez vyrážek: s mýdlem

Existuje jenom velmi málo mýdel, které nejenom čistí, ale i chrání, starají se o pokožku, pomáhají se zbavit zánětu a akné. Právě na toto je určeno mýdlo z kozího mléka, které má spoustu zdraví prospěšných vlastností. Na rozdíl od jiných mýdel nevysušuje, ale hydratuje a uklidňuje podrážděnou epidermu, antibakteriální účinek  zabraňuje rozmnožování akné a kožních onemocnění - jako je lupénka a ekzém. Vitamíny z mýdla z kozího mléka vyživují, přičemž v něm nalezené alfa - hydroxy kyseliny- kyselina mléčná - omlazuje pokožku odstraněním odumřelých kožních buněk. Na regeneraci povrchových ran a redukci vrásek  je velmi dobrý vitamín A, selen předchází poškození způsobeným rakovinou kůže a spálením kůže při opalování.

Věděli jste?

Kleopatra je známá, že se každý den koupala v medovém mléku od osla, aby si zachovala svoji krásu. Můžeme ho nahradit i kozím mlékem. K tomu potřebujeme dohromady dva litry kozího mléka, 10 dkg medu a šťávu z jednoho citronu, vše nalijeme do vody ve vaně. Pokud chceme zvýšit účinek koupele, můžeme přidat esenciální olej např. z růže, který uklidňuje pokožku a  pomáhá uvolnit se. Po skončení na sobě můžeme  nechat uschnout pleťovou vodu!

Domácí recept na výrobu mýdla z kozího mléka naleznete zde!

Sezamovým olejem na suchou pokožku | Je účinný i proti UV záření 50

Léčivé účinky sezamových semínek jsou známé už tisíce let. Patřili k oblíbeným přípravkům na vnější použití. Sezamový olej je velmi dobrým prostředkem na hydrataci a ochranu pokožky. Chrání ji před škodlivými účinky slunečního záření, hydratuje, má antibakteriální účinky a zpomaluje stárnutí tkaniv. Mimořádně vhodný je na suchou pleť, jako i na léčbu kožních onemocnění- ekzémů....
Čtěte dále

Ošetřování mastných vlasů | Pohodlně se zeleným jílem 50

Léčivé účinky zeleného jílu byly známy už ve starověku. Ošetřovali se s ním kožní zánětlivá onemocnění, infekce, používal se na hojení ran a k péči o pokožku. V dnešní době se používá především na ošetřování pokožky s akné, ale i při péči o vlasy: doporučuje se zejména na mastné vlasy!       Jíl je nezpevněná usazená hornina, jejíž nejdůleži...
Čtěte dále

Přírodní řešení na ekzém | Pomůže olivový olej 5

Ekzém je nepříjemné, zánětlivé onemocnění kůže, není nakažlivé, avšak o to více nepříjemné a znepokojující. Může vzniknout z několika příčin, kterými jsou: genetická předispozice, různé alergie nebo může být vyvolaný látkami, které stimulují jeho tvorbu. Velmi důležitou roli v jeho léčbě hraje extra panenský olivový olej.   Existuje několik typů ekzému, jejich symptomy jsou téměř vždy s...
Čtěte dále