Levandulový esenciální olej proti Candide | Léčba plísňových onemocnění nohou a nehtů

Vůně levandule je osvěžující a zároveň i uklidňující a tyto vlastnosti si zachovává i esenciální olej z této rostliny. Navíc, levandulový esenciální olej je schopen i jiného: za jeho nejdůležitější z jeho univerzálních léčivých účinků se považuje schopnost zničit nejběžnější plísňová onemocnění a může se účinně použít k léčbě plísňových onemocnění nohou, nehtů a Candidy.

Levandulový esenciální olej proti Candide | Léčba plísňových onemocnění nohou a nehtů

Pokud se řekne slovo levandule, většinu z nás jako první napadne jeho účinek na odpuzení hmyzu, zejména odpuzení molů, ale tato rostlina disponuje i mnoha léčivými účinky. Obzvláště cenný je levandulový esenciální olej, který můžete použít i k aromaterapeutickým účelům, přidat několik kapek do koupele nebo si ho rovnou natřít na pokožku.

Nejenom na kožní problémy

Pokud Vás trápí bolest hlavy, přidejte několik kapek levandulového esenciálního oleje do odpařovače nebo si ho vmasírujte do pokožky v oblasti spánků: migrénu můžeme oběma způsoby velmi rychle odstranit. Zmírňuje stres, zklidní nervy, zajistí klidný spánek, ale je skvělý i na povzbuzení a velmi účinný i proti depresi. Jelikož zmírňuje napětí, může pomoci i při léčbě trávicích poruch, které jsou způsobeny stresem a to díky tomu, že má schopnost podpořit látkovou výměnu a odstranit nadýmání. Má antibakteriální účinky, dezinfikuje, pomáhá odstranit záněty, a proto dokáže zmírnit i příznaky nachlazení, rýmy a chřipky. Vmasírováním do pokožky dokáže levandulový esenciální olej zmírnit silné menstruační křeče a těžkosti související s menstruací.

Levandulový esenciální olej proti plísňovým onemocněním

Stále větší množství osob trpí nějakou infekcí způsobenou houbami, velmi častá je  Candidová infekce,  plísňové onemocnění nohou a plísňové onemocnění nehtů. Léčbu ztěžuje zejména to, že houby jsou mimořádně odolné a často ani nejmodernějšími přípravky není snadné - velmi často až nemožné- se jich nadobro zbavit. Zejména u pacientů s oslabeným imunitním systémem se může stát, že vhodně nereagují na protiplísňové přípravky a dokonce se u nich mohou objevit i vedlejší účinky.

Změnu může přinést levandulový esenciální olej z rostliny Lavandula viridis, jejíž protiplísňové účinky zkoumali vědci z portugalské univerzity Coimbra - Universidade de Coimbra. Zjistili, že levandulový esenciální olej dokáže zabojovat proti různým infekcím nehtů a pokožky, a proti různým kmenům hub, které způsobují plíseň v ústech a jiná kožní onemocnění. Jeho složky poškozují membrány buněk hub, co nakonec způsobí odumření buněk.

Je účinný i v léčbě candidózy, která je způsobena různými druhy Candidy - nezapomeňme, že pokud se Candida dostane ve větší koncentraci do krevního oběhu, může způsobit i velmi vážná onemocnění. Zničí však i většinu plísní, které napadají pokožku a nehty. Vědci zkoumali účinky levandulového esenciálního oleje v případě léčby mimořádně rozšířených plísňových onemocnění nohou, mezi prsty nohou a psoriázy a zjistili, že je možné účinně ho použít i v těchto případech. Dokonce takovým způsobem, při kterém se nevyskytují téměř žádné vedlejší účinky, a nezpůsobuje podráždění. Navíc je levandulový esenciální olej dostupným a levným řešením pro každého.

Věděli jste?

Levandulový esenciální olej může pomoci i při odstranění vyrážek, menších odřenin, bodnutí hmyzem, při léčbě ekzému, ale i při zmírnění revmatických bolestí. Jeho častým použitím dosáhnete i omlazení pleti.

Příprava levandulového esenciálního oleje doma: klikněte sem!

 

Zdroje:

http://www.universityworldnews.com/article.php?story=20110312090456376

http://www.healthline.com/health/migraine/lavender-oil-for-migraines

https://www.sciencedaily.com/releases/2011/02/110214201842.htm

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3612440/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26247152

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4325408/

Léčivé účinky heřmánku | Kdy a jak ho použít 6

Heřmánek patří mezi nejznámější a nejčastěji používané léčivé rostliny. Je téměř „povinnou“ součástí domácí léčby nachlazení a vyrážek a díky jeho příznivému vlivu na organismus jsou jeho možnosti využití o mnoho univerzálnější: je účinný při většině „každodenních“ onemocnění, které si vyžadují lékařské ošetření pouze v krajním případě. Existuje pouze malé množství léčivých rostlin, jako je h...
Čtěte dále

Řasa spirulina – super potravina 5

Řasa spirulina je jednou z nejkoncentrovanějších bílkovinných bomb na světě, která obsahuje všechny esenciální aminokyseliny potřebné pro lidský organismus. Navíc bílkoviny, které obsahuje, jsou lehce stravitelné také v syrovém stavu, protože se dokážou vstřebat téměř úplně. Je mimořádně bohatá na vitamíny A, B, D a K, dále je zdrojem železa a kyseliny gama-linolenové, má přízn...
Čtěte dále

Zvýšení objemu svalové hmoty| Pomůže Vám detoxikace 4

Z fyziologického hlediska se zvyšování objemu svalové hmoty může dosáhnout dvěma způsoby, a to: buď zvětšením velikosti svalových buněk- takzvaně hypertrofií, nebo zvyšováním počtu buněk- tzv. hyperplazií.     Ať si vybereme kterýkoliv z těchto způsobů, měli bychom si být vědomi skutečnosti, že skutečně dobré výsledky můžeme dosáhnout jen tehdy, pokud zvýšení objemu sv...
Čtěte dále