Zázvor účinný v boji proti akné

Vyléčit dospívající pokožku, která je posetá vyrážkami- akné, není tak jednoduché. Jejich vznik je podmíněn někdy i používáním nevhodných přípravků v období puberty. Obchody nabízejí produkty, které tyto příznaky jenom zmírní, ale neodstraní. Zde, nám skvěle pomůže zázvor, odborným názvem zázvor lékařský, který má skvělé účinky v boji s akné.

Zázvor účinný v boji proti akné

V období dospívání mohou za vznik akné v některých případech hormony. I v období menopauzy se v organismu ženy dějí různé hormonální změny, jejichž projevem může být vznik akné a drobných vyrážek. Můžeme však konstatovat, že příčiny vzniku kožních problémů u starší generace jsou způsobeny nesprávnou životosprávou, stresem, škodlivými vlivy okolí, ale i nevhodnou osobní hygienou.

Jak vzniká akné?

  • Akné je onemocnění mazových žláz a vlasových folikulů. Jeho příčinou bývá ucpání vývodu žlázy v důsledku nadměrné produkce kožního mazu. Vznikají komedony, jejichž černé zabarvení souvisí se složkou nacházející se v mazových žlázách, keratinem, který působením vzduchu oxiduje.
  • Prvními příznaky mohou být světlá místa na různých částech obličeje. Obyčejně jejich výskyt zaznamenáme v okolí nosu nebo brady. Upozorňují nás na nečistoty a odumřelé zrohovatělé buňky, důsledkem čeho se nadbytečný maz vyprodukovaný v mazových žlázách nedokáže dostat přes vlasové folikuly.
  • Komedony jsou ucpané vývody mazové žlázy, které se mohou časem zanítit, pokud proti nim nebudeme bojovat.
  • V ucpaných vlasových folikulech se začne vytvářet hnis, objeví se začervenalé až hnisavé akné a uhry.
  • Vznik akné se zvyšuje, někdy může přerůst až do cyst a uzlů. Zde se jedná o vážnější formu kožních onemocnění a je třeba vyhledat odbornou pomoc (lékaře, kosmetičky).
  • Poslední stadium tohoto úseku je léčba. Je velmi důležité, abychom se k naší pokožce chovali velmi opatrně. Pokud akné ,,léčíme“ nevhodnými přípravky nebo neustálým škrábáním a dotýkáním se, může se stát, že Vám na obličeji zůstanou skvrny a jizvy.

Prevence a léčba

Jelikož ke vzniku akné přispívá nesprávná životospráva, především konzumace mastných a těžkých jídel, měli bychom je z našeho jídelníčku jednoznačně vyloučit. Další příčinou vzniku aknózní pleti může být i stres. Pokud máme problémy s alergickými reakcemi nebo hormonálními poruchami, určitě bychom neměli odkládat návštěvu odborníka!

  • Obličej si neumývejte vodou z vodovodu, minimálně dvakrát denně používejte čisticí pleťové tonikum.
  • Každý večer před spaním je důležité důkladně se odlíčit.
  •  Dva-tři krát týdně použijte peeling, kterým odstraníte odumřelé částečky kůže a předejdete tak jejím zánětlivým procesům.
  • Pokud jste zastánci přírodní léčby, na čištění obličeje po odlíčení použijte odvar ze zázvoru. V hrníčku vody nechte povařit 5-6 kousků čerstvého zázvoru přibližně 10 minut. Zázvor není účinný jenom jako prostředek na čištění pleti, pomáhá zmírňovat zánětlivé procesy, dokáže ničit viry, bakterie a houbové onemocnění.

Co na to odborníci?

Výzkumy organizací National Foundation a National Institutes of Health dokázaly, že flavonoidy obsažené v zázvoru - luteolin a metosileutin - jsou schopny zablokovat v organismu procesy vedoucí k zánětům. Podobné výsledky výzkumů přinesly i vědci z University of Maryland Medical Centre. Ty byly prezentovány i v odborném časopise Focus on Alternative and Complementary Therapies, kde se jednoznačně poukazuje na antioxidanty a výživné látky obsažené v zázvoru - shaogal, gingerol - jejichž prostřednictvím zázvor zjevně vyhrává v boji proti akné a lupénce.

 

Proti bolesti v krku: svěřme se do rukou přírody 153

I když je bolest v krku typická hlavně v zimě, může se objevit v kterémkoliv období roku. Nejčastěji je na příčině nějaká bakteriální nebo virová infekce, ale může mít i mnoho jiných příčin. Proti bolesti v krku může pomoci i běžné ovoce, zelenina a léčivé rostliny podle toho, jaká je příčina těžkostí. Bolest v krku je nepříjemná, většinou virová nebo bakteriální infekce, která je doprovázena...
Čtěte dále

Triky proti kocovině | Voda a detoxikace 151

Někdo má rád víno, někdo pivo, někdo radši destiláty nebo koktejly. Všechny nápoje však mají něco společného, a to, v případě, kdy konzumujeme větší množství alkoholu, druhý den se v každém případě dostaví nežádoucí stav – „kocovina” ... Nemusíme se hned uchýlit k lékům, proti kocovině existuje mnoho triků a přírodních řešení. Nejlepším a nejúčinějším řešením je detoxikace.   Mezi přízn...
Čtěte dále

Co je to Candida? Programem očisty střeva proti Candide! 151

Candida albicans jsou kvasinkové organismy, které patří k užitečným a zdraví prospěšným bakteriím v lidském organismu. V nejvyšším počtu se nacházejí ve střevní flóře, přičemž hrají významnou roli při podpoře trávení. Přemnožení těchto organismů však způsobuje vážné zdravotní problémy, s onemocněními způsobenými Candidou zápasí mnoho lidí. Jednou z možností udržení optimální hladiny těchto organis...
Čtěte dále